Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 270 113 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


EuroBasket w Katowicach

niedziela, 26 lipca 2009 17:27
 

Katowice - city
Katowice

Katowice to stolica Górnego Śląska, mieszka w tym mieście około 315 tys. ludzi. Kiedyś było to miasto związane ściśle z przemysłem ciężkim, ale teraz to prawdziwe europejskie miasto, w którym nowoczesność styka się z tradycją.

Katowice zawdzięczają to polityce władz miasta w ostatnich latach. Wykorzystuje ona świetnie położenie miasta a także istniejący w nim ekonomiczny i intelektualny potencjał. W Katowicach jest prawie 50 wyższych szkół z 200 tysiącami studentów. Położenie miasta jest także ważnym elementem wpływającym na jego przyszłość. Katowice leżą w centrum wielkiego miejskiego organizmu złożonego z 16 miast, w którym mieszkają trzy miliony ludzi. Katowice mają także sporą bazę obiektów sportowych, parków, placów zabaw i tras rowerowych, które zajmują prawie 50 procent powierzchni miasta. Lasy w granicach miasta to pozostałość dawnych Lasów Śląskich, a jedną z najciekawszych części tego kompleksu jest Las Murckowski z bukami które liczą sobie nawet ponad 200 lat. Entuzjaści rowerów znajdą w Katowicach ponad 100 km tras rowerowych biegnących przez najciekawsze miejsca w mieście. Centrum Katowic oferuje także wiele dla miłośników teatru i muzyki. Sezon kulturalny trwa tutaj cały rok. W Katowicach odbywa się wiele imprez o znaczeniu międzynarodowym, takich jak Międzynarodowy Konkurs Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga, festiwal bluesowy Rawa Blues, festiwal heavy metalowy Metalmania, Mayday i Silesian Jazz Meeting. Katowice są także miejscem, w którym rozgrywane są wielkie imprezy sportowe. Kibice sportu z całego świata odwiedzali halę Spodek podczas mistrzostw świata w hokeju na lodzie, karate, kobiecej piłce ręcznej, kulturystyce i podnoszeniu ciężarów. Wiele razy także szaleństwo opanowywało trybuny Spodka podczas meczów i finałów siatkarskiej Ligi Światowej.

Jak dotrzeć do Katowic?

Samolotem. Miasto ma dogodne połączenie drogowe z międzynarodowym portem lotniczym Katowice, który znajduje się w Pyrzowicach. Ten port lotniczy dynamicznie się rozwija i obecnie korzysta z niego 1,5 miliona pasażerów rocznie. Ma połączenia z najważniejszymi lotniskami w Europie. Katowice posiadają także mały port lotniczy w centrum miasta, który obsługuje drobne połączenia lotnicze, głównie dla biznesu.

Samochodem. Katowice znajdują się na skrzyżowaniu głównych tras komunikacyjnych Europy. W pobliżu centrum miasta znajduje się skrzyżowanie autostrady A4 z drogą z północy na południe, która niedługo przekształcona zostanie w autostradę A1, dzięki czemu Katowice zyskają szybkie połączenie z północną i środkową Polską.

Pociągiem. Poza normalnymi połączeniami kolejowymi z najważniejszymi polskimi miastami istnieje także specjalna 400-kilomatrowa linia szerokotorowa, która łączy Katowice z granicą Ukrainy.


Spodek
Katowice - venue

Nazwa: Spodek
Pojemność: 11,500
Odległość od lotniska: 32 km
Adres: Korfantego 35
40-005 Katowice


Zobacz więcej:
wiadomość Prezentacja miast gospodarzy EuroBasket 2009
wiadomość Terminarz rozgrywek EuroBasket 2009
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

EuroBasket w Łodzi

niedziela, 26 lipca 2009 17:26

Łódź znajduje się w samym centrum Polski, na skrzyżowaniu ważnych szlaków komunikacyjnych ze wschodu na zachód oraz z północy na południe Europy. To drugie największe miasto Polski, mieszka w nim ponad 750 tys. ludzi. 

Łódź

Najważniejszym czynnikiem w rozwoju miasta Łodzi było powstanie i ekspansja przemysłu włókienniczego. Zachęceni perspektywą zdobycia fortuny w krótkim czasie przemysłowcy z całej Europy przybywali w tamtym czasie do „Ziemi Obiecanej". Geyerowie, Poznańscy, Scheiblerowie i inni przemysłowcy zbudowali wielkie kompleksy przemysłowe i mieszkaniowe, unikalne w skali światowej. Prawdziwą turystyczną atrakcją jest „Księży Młyn", złożony z ogromnego wiatraka, mieszkań robotników, posterunku straży pożarnej, szpitala, szkoły i willi przemysłowca. Wspaniały Pałac Poznańskiego - największa rezydencja przemysłowca w Europie - zadziwia odwiedzających swoimi rozmiarami i zróżnicowaniem szczegółów. Tożsamość rosnącego w szybkim tempie miasta rodziła sie nie tylko dzięki Polakom, ale także dzięki licznym imigrantom, głównie Niemcom, Żydom i Rosjanom. Pozostałości tego mieszanego dziedzictwa mogą być do dzisiaj podziwiane w postaci licznych zabytków architektury sakralnej. Niewątpliwą perłą i sercem Łodzi jest ulica Piotrkowska, najdłuższa promenada w Polsce. Tutaj w przeszłości znajdowały się biura przemysłowców i sklepy, banki oraz wielkomiejskie kamienice. Ulica zachowała swoją elegancję do dnia dzisiejszego. Cały czas wibruje życiem. W czasie dnia klientów przyciągają liczne sklepy, a nocą życie kulturalne i rozrywkowe koncentruje się w pubach, restauracjach i kawiarniach. Łódź ma także wiele ciekawych muzeów, m.in. Muzeum Włókiennictwa. Znajduje się ono w dawnej fabryce Ludwika Geyera i pokazuje rozwój Łodzi oraz dawne maszyny włókiennicze. Przez wiele lat Łódź była także uznawana za stolicę polskiej kinematografii, a słynna łódzka Szkoła Filmowa wykształciła tak wielkie nazwiska jak Krzysztof Kieślowski, Andrzej Wajda czy Roman Polański. Promenada Gwiazd na ulicy Piotrkowskiej jest pełna gwiazd wmurowanych w chodnik, które upamiętniają największe gwiazdy polskiego kina. Łódź także może się pochwalić mianem „Miasta Festiwali". Mnóstwo kulturalnych wydarzeń ma tu miejsce każdego roku i z tego powodu miasto odwiedza coraz więcej turystów z całego świata. Explorers Festival to jedna z takim imprez, przeznaczona dla fanatyków sportów ekstremalnych, gór i podróży.  Łódź jest po prostu miastem, które wiele może zaoferować każdemu, od kibica sportu po fanatyka kinematografii.

Jak dotrzeć do Łodzi?

Samolotem. Tylko 10 kilometrów od centrum miasta znajduje się lotnisko Łódź-Lublinek, które posiada bezpośrednie połączenia między innymi z Londynem, Wiedniem i Tel Awiwem. Dogodne połączenia z centrum miasta zapewniają autobusy numer 55 i 65.

Samochodem. Najważniejszymi drogami dojazdowymi do Łodzi są autostrada A2 (wschód-zachód) z Poznania do Warszawy oraz droga E75 z Gdańska do Katowic.

Pociągiem. Chociaż nie znajduje się na żadnym z ważniejszych polskich szlaków kolejnowych, Łódź jest oddalona tylko o godzinną podróż pociągiem z Warszawy i ma także dogodne połączenia z Bydgoszczą i Katowicami. Podróż może się zaczynać z dwóch łódzkich dworców - Łódź Kaliska i Łódź Fabryczna.

HWS w Łodzi

Lodz (Arena)

Nazwa: HWS w Łodzi
Pojemność: 11,500
Odległość od lotniska: 8 km
Adres: al. Unii Lubelskiej
94-208 Łódź


Zobacz więcej:
wiadomość Prezentacja miast gospodarzy EuroBasket 2009
wiadomość Terminarz rozgrywek EuroBasket 2009
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

EuroBasket w Bydgoszczy

niedziela, 26 lipca 2009 17:23
 

Gdansk - city
Bydgoszcz

Bydgoszcz -zamieszkana przez prawie 400 tys. ludzi, położona  nad rzeką Brdą jest stolicą województwa kujawsko-pomorskiego. Jest również ósmym miastem Polski pod względem wielkości.  Bydgoszcz jest ważnym ośrodkiem kulturalnym, edukacyjnym i ekonomicznym.

Jest również miejscem funkcjonowania wielu międzynarodowych firm włączając w to high-tech. Nowoczesne myślenie i otwartość mieszkańców przyczyniło się do decyzji NATO aby utworzyć w Bydgoszczy Centrum Szkolenia Sił Połączonych. Od początku, położenie miasta nad Brdą miało korzystny wpływ na jego rozwój. Kanał Bydgoski wybudowany w drugiej połowie XVIII wieku odegrał ważną rolę w utworzeniu wewnątrz kraju portu handlowego i  kanał ten łączy się również z  systemem rzecznym Zachodniej i Wschodniej Europy. Barokowa i rokokowa  Katedra św. Marcina i Mikołaja położona nad Brdą uważana jest za jeden z najważniejszych zabytków tuż obok Bazyliki  św. Wincentego à Paulo czy Kościoła Klarysek. Eklektyczne i  secesyjne budynki z przełomu XVIII i XIX wieku, zaprojektowane przez najbardziej znanych bydgoskich i berlińskich architektów, również zasługują na uwagę. Jednakże Bydgoszcz to nie tylko architektura. To również, jeśli nie głównie, muzyka, którą możemy usłyszeć nie tylko w salach koncertowych Filharmonii Pomorskiej, Opery Nova czy Akademii Muzycznej, ale również w klubach muzycznych, na ulicach czy skwerach. Miasto jest częstym organizatorem imprez muzycznych zarówno regionalnych jak i międzynarodowych jak i koncertów wybitnych muzyków. Jednak to młodzi ludzie tworzą prawdziwą atmosferę tego miasta. W Bydgoszczy studiuje 43 tys. młodych na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego, Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym, Collegium Medicum i Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego. Ważną częścią życia miasta jest również sport.  Bydgoszcz stała się stolicą sportów letnich i była gospodarzem pierwszych Mistrzostw świata juniorów młodszych w lekkoatletyce, Superligi Pucharu Europy, Grand Prix Indywidualnych Mistrzostw Świata na Żużlu, Młodzieżowych mistrzostw Europy w lekkoatletyce oraz w lipcu 2008 roku Mistrzostw świata juniorów w lekkoatletyce.

Jak dotrzeć do Bydgoszczy?

Samolotem. Port lotniczy im. Ignacego Jana Padarewskiego w Bydgoszczy obsługuje połączenia m.in. z Londynem, Berlinem i z Warszawą. Lotnisko położone jest zaledwie 3 km od centrum miasta. W 2008 roku z usług lotniska skorzystało ponad 280 tys. pasażerów.  Łatwy dojazd samochodem albo autobusem linii 80 z centrum miasta.

Samochodem. Bydgoszcz położona jest na krajowej E 261, która łączy z Wrocławiem i z A1 do Gdańska. Oprócz tego, są dodatkowe drogi do Poznania, Szczecina czy Wrocławia.

Pociągiem. Bydgoszcz jest ważnym łącznikiem dwóch ważnych linii , wschodnio-zachodniej  pomiędzy Toruniem a Piłą oraz północno-południowej pomiędzy Gdańskiem a Wrocławiem, więc połączenia z pozostałą częścią polskich miast są możliwe.


Hala Łuczniczka - miejsce turnieju EuroBasket

Bydgoscz - venue
Nazwa:
Łuczniczka
Pojemność: 8,000
Odległość od lotniska: 4 km
Adres: Torunska 59
85-023 Bydgoszcz


Zobacz więcej:
wiadomość Prezentacja miast gospodarzy EuroBasket 2009
wiadomość Terminarz rozgrywek EuroBasket 2009
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

EuroBasket we Wrocławiu

niedziela, 26 lipca 2009 17:20
 

Wroclaw - city
Wroclaw

Wrocław jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych miast w Polsce. To stolica Dolnego Śląska, położona u podnóża Sudetów nad rzeką Odrą. We Wrocławiu mieszka blisko 640 tysięcy ludzi, a jego powierzchnia wynosi 293 km2. Miasto wspaniale łączy w sobie historyczną architekturę z nowoczesnymi budynkami, wzniesionymi w zgodzie z bieżącymi trendami.

Chcielibyśmy zarekomendować najwspanialsze miejsca we Wrocławiu, które warto zobaczyć. Wrocławski Rynek - to jedna z najpiękniejszych starówek w Polsce i wizytówka miasta. Na niej jednak nie kończą się atrakcje Wrocławia. Panorama Racławicka to wielkie malowidło, o wymiarach 114 m. długości na 15 wysokości, przedstawiające zwycięską bitwę z 4 kwietnia 1794 roku. Wyjątkowa wielkość dzieła sprawia, że widz może przenieść się w dawne czasy. Ogród Botaniczny - podobnie jak Uniwersytet Wrocławski powstał w 1811 roku, jako zakład naukowy Uniwersytetu. Rośliny pochodzą zarówno z naturalnych stanowisk, jak i ogrodów botanicznych na całym świecie. Uniwersytet Wrocławski - najstarsza wrocławska uczelnia wyższa. W gmachu głównym mieści się Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego wraz z barokową Aulą Leopoldyńską. Ostrów Tumski - otoczona wodami Odry najstarsza część Wrocławia. Znajduje się tam Muzeum Archidiecezjalne oraz Katedra Św. Jana Chrzciciela, jedna z najokazalszych świątyń w mieście. Turysta może także wybrać się do najstarszego we Wrocławiu Parku Szczytnickiego i Japońskiego Ogrodu, Ogrodu Zoologicznego i oczywiście do Hali Stulecia, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa. Jest ona jednym z najwspanialszych dzieł w architekturze światowej XX wieku, a także obiektem w którym odbędą się mecze EuroBasketu 2009. We Wrocławiu odbywają się liczne zawody sportowe, m.in. turnieje tenisowe, zawody jeździeckie, tu też został rozegrany turniej eliminacyjny w piłce ręcznej do igrzysk Olimpijskich 2008 roku. Wrocław został także wybrany, jako jedno z miast gospodarzy mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku.

Jak dotrzeć do Wrocławia?

Samolotem. Port Lotniczy im. Kopernika, to lotnisko międzynarodowe położone zaledwie 10 km na południowym zachodzie Wrocławia. Oferuje loty do zachodniej Europy, głównie do Niemiec i Wielkiej Brytanii, ale także na liniach lokalnych do Warszawy. W 2008 roku obsłużono w sumie 31,739 lotów. Wygodne połączenia autobusowe do dworców kolejowego i autobusowego zapewnia autobus 406, jeżdżący co 20-30 minut.

Samochodem. Wrocław leży w prostej drodze na autostradzie A4, Wrocław łączy też niemiecką granicę z metropoliami Katowic i Krakowa. Ponadto jest jeszcze droga na linii Łódź - Warszawa oraz w kierunku Czech.

Pociągiem. Transport kolejowy zapewnia dobre połączenia ze wszystkimi polskimi miastami.We Wrocławiu EuroBasket będzie rozgrany w Hali Stulecia

Wroclaw - venue
Nazwa:
Hala Stulecia
Pojemność: 7,000
Odległość od lotniska: 10 km
Adres: Wystawowa 1
51-618 WrocławZobacz więcej:
wiadomość Prezentacja miast gospodarzy EuroBasket 2009
wiadomość Terminarz rozgrywek EuroBasket 2009
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

EuroBasket w Warszawie

niedziela, 26 lipca 2009 17:17
Warszawa

Warsaw Skyline
Warszawa

Dzisiaj Warszawa jest czymś więcej niż nowoczesną metropolią. Przede wszystkim jest wspaniałym miastem, które cały czas się zmienia. Miastem pełnym życia i kontrastów, gdzie nowe współgra ze starym,  socjalistyczny realizm zderza się z nowoczesnością, gdzie chaos i artystyczny nieład zderza się z miejską dyscypliną.

Poprzez bieg historii miasto było niszczone, palone i zgładzone w  rezultacie czego  Warszawa ma swój eklektyczny styl. W wyniku rekonstrukcji miasta UNESCO zwróciło na nie szczególną uwagę i wpisało stolicę Polski na Listę Dziedzictwa Narodowego. Turyści, podczas pobytu w mieście, mogą podziwiać XIV wieczne Stare Miasto i średniowieczny Zamek Królewski. Kiedyś nienawidzony Pałac Kultury i Nauki, symbol komunizmu i więzienia narodowego stał się zabytkiem o wartości historycznej i jest teraz bardzo popularny wśród turystów. Z wolnym duchem wolności  jaki żyje teraz w Warszawie nie sposób nazwać ją hermetycznym miastem. Warszawa bardzo szybko przeistoczyła się w centrum polityki, biznesu, kultury i rozrywki europejskiej. Pomiędzy nowoczesnymi centrami handlowymi i wieżowcami stolicy przebiega Trakt Królewski, który dokładnie  obrazuję historię miasta. Trakt ten zaczyna się od Zamku Królewskiego na Placu Zamkowym, poprzez piękne Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat i Aleje Ujazdowskie, a kończy na letniej rezydencji królów Polski w Wilanowie. Patrząc na Warszawę nie można zapominać jak ważną rolę odegrała w kulturze europejskiej. Jest to miasto  z renomowanym centrum artystycznym, licznymi muzeami, galeriami i teatrami, tutaj odbywają się festiwale i mistrzostwa na skalę światową. Jednak to  wydarzenia muzyczne najbardziej przyciągają międzynarodową publiczność.  Ze swoim bogactwem kulturowym Warszawa chciałaby być nie tylko centrum uwagi dla amatorów sztuki, ale również dla profesjonalistów. Stolica Polski chce przede wszystkim być postrzegana jako nowoczesna europejska metropolia otwarta na wszelakie zmiany biegu naszej cywilizacji.

Jak dotrzeć do Warszawy?

Samolotem. Port Lotniczy w Warszawie im. Fryderyka Chopina oferuje ponad 100 międzynarodowych i regionalnych przelotów dziennie. W 2007 roku ponad 9,7 mln pasażerów skorzystało z usług warszawskiego lotniska, co uczyniło je największym w Polsce. W marcu 2008 roku został otwarty nowy terminal  aby usprawnić obsługę klientów i zmniejszyć zatłoczenie na lotnisku. Lotnisko oddalone jest zaledwie 10 km od centrum miasta. Zapewnione są również autobusy miejskie z lotniska do centrum - linie 175 i 188.

Samochodem. Ze stolicy i  jednocześnie największego miasta Polski biegną najważniejsze główne drogi , które prowadzą do pozostałych dużych polskich miast.

Pociągiem. Warszawa jest głównym ośrodkiem transportu kolejowego w Polsce. Warszawa Centralna - główna stacja w mieście, zapewnia połączenie do każdego większego miasta w Polsce oraz międzynarodowe połączenia do Niemiec, Republiki Czech i Rosji.


EuroBasket w Torwarze

Torwar Outside

Nazwa: Torwar
Pojemność: 5,000
Odległość od lotniska: 15 km
Adres: Łazienkowska 6A
00-449 Warszawa


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


wtorek, 24 października 2017

Licznik odwiedzin:  135 401  

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Archiwum

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Mistrzostwa Europy Koszykarzy EuroBasket 2009 już we wrześniu!

Statystyki

Odwiedziny: 135401

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Bloog.pl

Favore.pl